info@gazetemas.com  ||  0 850 305 08 24 Hakkımızda Künye Bize Ulaşın
IMG-LOGO
IMG

42 ülkeden 300 kadın, Gıdanın Geleceği için Grand Pera’da buluştu

42 ülkeden 300 kadın "Gıdanın Geleceği" için Grand Pera'da buluştu

Beyoğlu'nda kültür, sanat ve eğlencenin buluşma noktası Grand Pera, Türkiye'de ilk kez düzenlenen uluslararası gastronomi etkinliği olan PARABERE Forumu'na ev sahipliği yaptı.

Her yıl farklı bir ülkede ve yeni bir odak noktasıyla yola çıkan PARABERE Forum, bu yıl « Gıdanın Geleceği » teması ile 1-2 Mart tarihlerinde Beyoğlu'ndaki Grand Pera'da gerçekleştirildi. 5 kıta ve 42 ülkeden yaklaşık 300 kadının katıldığı etkinlikte, şirketlerden çiftliklere, restoranlardan bilim laboratuvarlarına, araştırmacılardan tarihçilere, çiftçilerden ünlü şeflere kadar birçok uluslararası mutfak yeteneği ve üreticisi Grand Pera'da bir araya geldi.

6'ncısı düzenlenen etkinlikte bu yılın teması olan "Gıdanın Geleceği" konusu doğrultusunda başta nüfus artışı ve gıda üretimine etkisi olmak üzere, sürdülebilirlik, tedarik gibi konulara ek olarak geleneksel lezzetlerin gelecekteki şekli de tartışıldı.

Gastronomi alanındaki kadın temsilcilerin çoğalması ve fırsat eşitliği değerlerine dayalı bir gelecek vizyonu oluşturulması, kadınların seslerinin duyurulması ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması amacıyla Grand Pera'da PARABERE Forum'da güçlerini birleştiren kadınlar, yapılan workshoplarda Türk yemeklerinin mayalanma, pişirilme ve servis gibi süreçlerini de deneyimledi.

"Grand Pera, gerek konumu gerekse de tarihi ile oldukça etkileyici"

Forumun açılış konuşmasını yapan Parabere Forum Başkanı Maria Canabal, "İstanbul sadece dünyanın en büyülü şehri değil, aynı zamanda da kültürler arasında bir köprü ve sentez oluşturuyor. 6.'sını yaptığımız PARABERE Forum kapsamında 42 farklı ülkeden İstanbul'a gelecek katılımcılarımıza muazzam bir şehir olan İstanbul'u tanıtacak olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

PARABERE Forumu'nun önceki yıllarda Bilbao'daki Guggenheim Müzesi, Bari'deki aristokrat Villa Romanazzi Carducci, Barceona Üniversitesi XIV. Yüzyıl Aula Magna veya Oslo'daki Opera Binası gibi simgesel mekanlarda düzenlendiğini ifade eden Canabal, "Grand Pera hem konumu itibarıyla İstanbul'un en simgesel caddesinde yer alıyor hem de büyüklüğüne ve güzelliğine göre caddenin en dikkat çeken Osmanlı binası olarak göze çarpıyor. Binanın tüm detaylarına baktığımızda ustaca yenilendiğini fark ediyorsunuz. Tüm detaylar göz önünde bulundurulduğunda 42 farklı ülkeden gelecek katılımcılarımızın Grand Pera'nın gerek konumu gerekse de tarihi ruhundan etkileneceğini biliyoruz. Grand Pera ile olan işbirliğimizden oldukça mutluyuz. Ayrıca Grand Pera ekibiyle çalıştığımız süre zarfında da kültür, sanat ve bilgiyi teşvik etmek için ne kadar odaklandıklarını fark etmek olağanüstü bir şeydi" diye konuştu.


Hibya Haber Ajansı

Haberler

IMG
Sağlık Bakanı Koca: Bugün 21 bin 400 test yapıldı. 3 bin 148 yeni vaka tespit edildi, 75 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Koca: Bugün 21 bin 400 test yapıldı. 3 bin 148 yeni vaka tespit edildi, 75 kişi hayatını kaybetti. Hibya Haber ...

Güncel - 06/04/2020
IMG
Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’deki havalimanı kısımlarını bin odalı hastane yapıcağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazartesi günü yaptığı ulusa seslenişte Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’de ki havaalanı kısımlarında bin odalı hastane yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı,“Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nı, aynı şekilde, Sancaktepe hava ...

Güncel - 06/04/2020
IMG
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştırmak üzere hazırlıklara başladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştırmak üzere hazırlıklara başladık Hibya Haber ...

Güncel - 06/04/2020
IMG
Atatürk Havalimanı hastane oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeşilköy Atatürk Havalimanının alanını aynı şekilde Sancaktepe havaalanı olduğu kısımıda 1000 odalık 1 katlık hastaneyi yapıyoruz. Hibya Haber ...

Güncel - 06/04/2020
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10